Aktualności

 Dzień Poezji w naszym gimnazjum

Dzień Poezji w naszym gimnazjum

2017-04-12 14:36

Miło nam zakomunikować, iż ogłoszony na fanpage'u konkurs związany z obchodami Światowego Dnia Poezji odkrył talenty poetyckie wśród gimnazjalistów. Napłynęły wiersze zaskakujące dojrzałością oraz wnikliwością obserwacji codzienności. Były również przesycone osobistymi przeżyciami. W kategorii "Niektórzy lubią poezję..." pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cichon, autorka wiersza pt. Życie, kolejne miejsca zajęli Paulina Baracz oraz Nataniel Nowak. Wyróżnienie otrzymała Angelika Długosz. Z kolei w kategorii "Wiersze z odzysku", w której to gimnazjaliści tworzyli utwory poetyckie inspirowane prozą autorami najciekawszych prac okazali się Kamil Piecowski, Zuzanna Marszolik i Klaudia Blinda.

Oskar i Pani Róża w wykonaniu szkolnego koła teatralnego

Oskar i Pani Róża w wykonaniu szkolnego koła teatralnego

2017-04-12 14:30

11 kwietnia członkowie szkolnego koła teatralnego, wraz z opiekunem, przygotowali przedstawienie oparte na powieści Erica Emanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Chcieli zachęcić tym samym pozostałych uczniów do refleksji nad takimi zagadnieniami jak miłość, cierpienie, choroba i śmierć. To niełatwe, często bolesne tematy, najchętniej przez nas przemilczane... Niestety, jak mówią bohaterowie spektaklu, są nieodłączną częścią życia i nie da się od nich uciec. Intencją autora powieści i wystawiających przedstawienie było przede wszystkim oswajanie z tymi trudnymi zagadnieniami, a jak mogli się przekonać widzowie, Eric Emanuel Schmitt starał się to zrobić w jak najbardziej przystępny i nierzadko humorystyczny sposób. Na uwagę zasługuje zaangażowanie aktorów, z jakim odgrywali swoje role. Szczególne słowa uznania należą się odtwórcom tytułowych ról: Nikoli Smokowskiej (Róża) i Kacprowi Baszczokowi, ich kreacje z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów. Przedstawienie można chyba zaliczyć do udanych, o czym świadczyć mogły wzruszenie i słowa podziękowania wielu widzów.

SKKT "Watra" - inauguracja sezonu 2017

SKKT "Watra" - inauguracja sezonu 2017

2017-04-12 13:55

8 kwietnia wraz z opiekunami Wiesławą Czogalik i Dariuszem Materzokiem wyruszyliśmy na kolejną górską wycieczkę rozpoczynającą wiosenny sezon 2017r. W Bielsku-Białej byliśmy ok. 9.30. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy z Dębowca, idąc czerwonym szlakiem w kierunku Szyndzielni w Beskidzie Śląskim. Pogoda była bardzo zmienna- podczas podejścia przewijały się chmury na przemian ze słońcem, ale najważniejsze, że nie padało. Podczas podejścia ścieżką edukacyjno-przyrodniczą poznaliśmy kilka wiosennych kwiatów i roślin, zrobiliśmy zdjęcia oraz poznaliśmy historię pierwszej w Polsce kolei gondolowej na Szyndzielnię. Po dotarciu do schroniska wspólnie podziwialiśmy panoramę w kierunku Beskidu Żywieckiego i Małego. Po godzinnym odpoczynku w schronisku przyszedł czas na pasowanie nowych watrowiczów. Chrzest 31 nowych członków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Watra” odbył się przed schroniskiem. Przeszło go 31 kandydatów- to istny rekord w historii koła. Na początku nowicjusze złożyli ślubowanie, po którym musieli przejść próbę „lodu”- bieg bez butów po śniegu. Następnie nowi adepci zostali opieczętowani przez swoich starszych kolegów i poczęstowani cukierkami wprost z buta turystycznego. Po otrzęsinach uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz odznaki i legitymacje członkowskie PTTK, po czym wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę góralską pt. „W murowanej piwnicy”.

Radosnych świąt...

Radosnych świąt...

2017-04-12 13:35

Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy Wam życzenia pełne słońca i radości.
Niech spełnią się wszystkie marzenia,
troski na dobre odejdą wraz z zimą,
a nadzieja na lepsze jutro niech wypełni najbliższy czas.
Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia życzy
społeczność Gimnazjum nr 1
im. Adama Mickiewicza w Radlinie

II miejsce w konkursie informatycznym

II miejsce w konkursie informatycznym

2017-04-11 06:40

10 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się finał X KONKURSU INFORMATYCZNEGO dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanym pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Rybnickiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Spośród ponad stu osób biorących udział w etapie internetowym, tylko kilkanaście zakwalifikowało się do ścisłego finału, gdzie głównym zadaniem uczestników było opracowanie strony internetowej w dwóch wersjach językowych. Przewodnim tematem strony były w tym roku uzależnienia. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń, Bartosz Mazanek z klasy III d. Bartkowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Strona konkursowa
Filmik promujący stronę

Zajęcia artystyczne w świetlicy szkolnej

Zajęcia artystyczne w świetlicy szkolnej

2017-04-09 18:56

Co tydzień w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie chętni uczniowie biorą udział w zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Justynę Justyna Zglejszewska .Gimnazjaliści mają możliwość poznania ciekawych technik plastycznych, wykonują okolicznościowe kartki, ozdoby na różne okazje, dekoracje i wiele ciekawych prac.Tym razem uczniowie pod pilnym okiem pani Justyny wykonywali przepiękne kartki wielkanocne, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Atmosfera podczas zajęć, jak zawsze, była pełna ciepła, humoru i niezapomnianych wrażeń. Kolejne zajęcia w czwartek. Zapraszamy!

Powiatowe zawody pływackie

Powiatowe zawody pływackie

2017-04-09 18:46

W zawodach pływackich, które odbyły się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Po raz kolejny w rywalizacji m. in. z uczniami klas pływackich ZSS w Radlinie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, ambicją i wolą walki, niejednokrotnie stając na podium! Jesteśmy z Was dumni! Wyniki naszych zawodników:

Każdy, kto może, Patrycji pomoże!

Każdy, kto może, Patrycji pomoże!

2017-04-09 18:44

Patrycja Brodzińska to uczennica pierwszej klasy naszego gimnazjum. Jest pogodną i radosną dziewczyną. Patrycja choruje na bardzo rzadką chorobę guz Castelmana, postać naczyniowo- szklista. Choroba ta objawia się powstawaniem guzów w różnych miejscach układy chłonnego. Koszty leczenia, częste wizyty u specjalistów i pobyty w klinikach są bardzo duże. Dlatego bardzo potrzebna jest WASZA! pomoc. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer konta Patrycji oraz przekazania jej 1% swojego podatku. Kochani! Zagraliśmy dla Tymka, pomożemy Patrycji!

III miejsce w finale powiatu

III miejsce w finale powiatu

2017-04-09 18:36

5 kwietnia 2017 r. reprezentacja naszej szkoły stanęła do siatkarskiej walki w finale powiatu. Po zaciętych pojedynkach nasi uczniowie w składzie: Dawid Nowakowski, Jarosław Ostrzołek, Wiktor Kurowski, Jakub Szafranek, Jakub Lubszczyk, Szymon Duda, Marcin Gniadek, Krzysztof Gniadek, Wiktor Dzierżęga ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. III miejsce w finale powiatu zasługuje na ogromne gratulacje i brawa - zwłaszcza, że aby dostać się do finału, trzeba było pokonać drużyny w fazie grupowej i zająć tam I miejsce!

II miejsce Szymona Telusa, Bartosza Bizoń, Łukasza Szkatuły w konkursie wiedzy technicznej „Przygoda z techniką”

II miejsce Szymona Telusa, Bartosza Bizoń, Łukasza Szkatuły w konkursie wiedzy technicznej „Przygoda z techniką”

2017-04-05 10:04

3 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku odbył się finał XIII edycji konkursu wiedzy technicznej „ Przygoda z techniką” dla uczniów gimnazjów Rybnickiego Okręgu Przemysłowego pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gliwice. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą techniczną, elektroniczną, myślą innowacyjną i informatyczną, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym.Do finału przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn z gimnazjów Rybnika, Radlina, Czerwionki-Leszczyn i Wodzisławia Śląskiego. Uczestnicy finału w czasie godziny mieli do rozwiązania test zawierający 30 pytań z informatyki, mechaniki, elektroniki, elektryki oraz zadania praktyczne.Wszyscy uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie. Konkurs był na wysokim poziomie, o czym przekonali się sami uczestnicy konkursu.
Nasi uczniowie zajęli II miejsce, w składzie Szymon Telus, Bartosz Bizoń, Łukasz Szkatuła. Można śmiało podsumować, że dla tych młodych, stojących przed wyborem kolejnego etapu kształcenia uczniów była to prawdziwa przygoda z techniką. Gratulujemy!!!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale