Aktualności

III miejsce w finale powiatu

III miejsce w finale powiatu

2017-04-09 18:36

5 kwietnia 2017 r. reprezentacja naszej szkoły stanęła do siatkarskiej walki w finale powiatu. Po zaciętych pojedynkach nasi uczniowie w składzie: Dawid Nowakowski, Jarosław Ostrzołek, Wiktor Kurowski, Jakub Szafranek, Jakub Lubszczyk, Szymon Duda, Marcin Gniadek, Krzysztof Gniadek, Wiktor Dzierżęga ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. III miejsce w finale powiatu zasługuje na ogromne gratulacje i brawa - zwłaszcza, że aby dostać się do finału, trzeba było pokonać drużyny w fazie grupowej i zająć tam I miejsce!

II miejsce Szymona Telusa, Bartosza Bizoń, Łukasza Szkatuły w konkursie wiedzy technicznej „Przygoda z techniką”

II miejsce Szymona Telusa, Bartosza Bizoń, Łukasza Szkatuły w konkursie wiedzy technicznej „Przygoda z techniką”

2017-04-05 10:04

3 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku odbył się finał XIII edycji konkursu wiedzy technicznej „ Przygoda z techniką” dla uczniów gimnazjów Rybnickiego Okręgu Przemysłowego pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gliwice. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą techniczną, elektroniczną, myślą innowacyjną i informatyczną, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym.Do finału przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn z gimnazjów Rybnika, Radlina, Czerwionki-Leszczyn i Wodzisławia Śląskiego. Uczestnicy finału w czasie godziny mieli do rozwiązania test zawierający 30 pytań z informatyki, mechaniki, elektroniki, elektryki oraz zadania praktyczne.Wszyscy uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie. Konkurs był na wysokim poziomie, o czym przekonali się sami uczestnicy konkursu.
Nasi uczniowie zajęli II miejsce, w składzie Szymon Telus, Bartosz Bizoń, Łukasz Szkatuła. Można śmiało podsumować, że dla tych młodych, stojących przed wyborem kolejnego etapu kształcenia uczniów była to prawdziwa przygoda z techniką. Gratulujemy!!!

„Kuchenne maszkiecenie”- co nowego w projekcie?

„Kuchenne maszkiecenie”- co nowego w projekcie?

2017-04-03 11:53

1 września 2016 w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie ruszył projekt„Kuchenne maszkiecenie- warzymy, godomy, tradycji się trzymamy”-, który otrzymał dotację- 40 tys. w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego- „ Równać Szanse 2016”. Grant pochodzi od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Ideą programu Równać Szanse jest oddanie pola do działania młodym. Tematem przewodnim projektu są kulinaria. Odszukujemy najstarsze rodzinne przepisy, z których powstaje książka kucharską łącząca tradycje kulinarne z różnych stron Polski. Oprócz umiejętności kulinarnych, poznajemy podstawowe zasady z zakresu savoir-vivre’u kulinarnego. Za nami już kilka warsztatów kulinarnych pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń z Głożyn, poczęstunki szkolne w ramach obchodów Dnia Kobiet i nie tylko. W szkole jesteśmy łatwo rozpoznawalni dzięki samodzielnie zaprojektowanym koszulkom i fartuchom. Za nami również wspólne gotowanie z młodymi adeptami gastronomii w Zespole Szkół Ekonomicznych, w Wodzisławiu Śląskim. Tu bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Młodym Kucharzom, Prowadzącemu Panu Krzysztofowi Zielonka i dyrekcji -Pani Marii Lach za tak miłe przyjęcie i wiele cennych wskazówek.

Uczniowie klas drugich  w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej

Uczniowie klas drugich w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej

2017-03-30 13:08

7 marca uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 1 w Radlinie w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Teatru. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. Ballady i Romanse oparte na twórczości Adama Mickiewicza.Spektakl wystawiany był w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej. Przypomnieliśmy sobie wiele omawianych na lekcjach języka polskiego utworów,takich jak: Lilije, Świteź,Romantyczność,Pani Twardowska,Rybka oraz Rękawiczka. Niektóre z nich były prezentowane również przez nas z okazji Dnia Patrona Szkoły. Bardzo podobała nam się gra aktorów,którzy wcielając się w rolę znanych nam bohaterów potrafili zainteresować nawet najbardziej wymagającego widza. Zuzanna Dudek, uczennica klasy 2 a

Jedni mają wizje...My- SUPERWIZJĘ! :)

Jedni mają wizje...My- SUPERWIZJĘ! :)

2017-03-30 13:03

Nasze gimnazjum jako jedna z 30 szkół w Polsce (i jedna z 2 na Śląsku) zostało zakwalifikowane do projektu finansowanego z MEN. W ramach tego programu w szkole odbędzie się • 5 spotkań stacjonarnych superwizyjnych dla grup nauczycieli; • 10 spotkań superwizyjnych indywidualnych online; • 12 godzin szkoleniowych z tematyki wychowawczo-profilaktycznej dla grona pedagogicznego; • zajęcia warsztatowe dla młodzieży. Kolejne warsztaty już w maju!

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

2017-03-28 11:25

16 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Emila Żyra, Emilia Warsz, Szymon Telus oraz Grzegorz Grochowski. Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie 30 zadań o różnym stopniu trudności. Wyniki poznamy dopiero za dwa miesiące, ale już dziś gratulujemy uczniom chęci i odwagi do wzięcia udziału w Konkursie. Katarzyna Manderla

IV miejsce Bartosza Mazanka w Powiatowym Konkursie Informatyczno - Elektronicznym

IV miejsce Bartosza Mazanka w Powiatowym Konkursie Informatyczno - Elektronicznym

2017-03-28 11:23

21 marca 2017r. w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbył się finał VIII edycji konkursu wiedzy informatyczno - elektronicznej dla uczniów gimnazjów powiatu wodzisławskiego. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą techniczną, elektroniczną i informatyczną podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym. Do ścisłego finału spośród 121 uczniów przystąpiło 16 najlepszych. Uczestnicy finału w wyznaczonym czasie mieli do rozwiązania test zawierający pytania z informatyki, mechaniki, elektroniki, elektryki oraz zadania praktyczne do wykonania w arkuszu kalkulacyjnym. Cieszymy się, że w tym elitarnym gronie znalazł się uczeń klasy 3d Bartosz Mazanek, który zajął wysokie, czwarte miejsce. Można śmiało podsumować, że sukces ten sukces otwiera mu drogę do dalszej ścieżki kształcenia. Gratulujemy!

Obóz naukowy trzecioklasistów

Obóz naukowy trzecioklasistów

2017-03-28 11:12

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum szlifują swoją wiedzę na obozie naukowym w malowniczym Ustroniu w Dolinie Jaszowca u podnóża gór Beskidu Śląskiego: Czantorii i Równicy. W pięknych okolicznościach przyrody śpiewająco analizują zadania egzaminacyjne, podziwiając uroki naszych gór.

Nasz uczeń w finale VIII Powiatowego Konkursu Informatyczno-Elektronicznego

Nasz uczeń w finale VIII Powiatowego Konkursu Informatyczno-Elektronicznego

2017-03-15 09:27

6 marca odbyły się eliminacje do VIII Powiatowego Konkursu Informatyczno-Elektronicznego, organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą informatyczno - elektroniczną, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w zakresie technologii informacyjnej. Ogółem w eliminacjach wzięło udział 121 uczniów z 13 gimnazjów powiatu wodzisławskiego, z których do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 16 gimnazjalistów. Wśród finalistów konkursu znalazł się uczeń naszego gimnazjum Bartosz Mazanek z klasy 3 d. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale