Aktualności

Etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016 / 2017

Etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016 / 2017

2016-11-25 12:58

W dniach 7-23 listopada odbył się szkolny etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W konkursach wzięło udział 43 naszych gimnazjalistów. Poziom, jak co roku był bardzo wysoki, a zadania konkursowe bardzo trudne. Tylko uczniowie, którzy uzyskali 84% / 85% i więcej punktów, przechodzą do kolejnego etapu.
Spośród naszych uczniów do II etapu przeszli:

1.Sonia Pietrek, 3c, wiedza o społeczeństwa - opiekun Joanna Kurek-Bąk.
2.Wojciech Janicki, 3c, chemia - opiekun Ewa Szurchaj.
3.Paweł Szymiczek, 3d, chemia - opiekun Ewa Szurchaj.

Reforma Oświaty- informacje

2016-11-25 12:37

Drodzy Rodzice!

W związku z planowaną reformą edukacji, która wejdzie w życie od 1 września 2017r. w systemie szkolnym wygaszane będą gimnazja. Zakłada się przekształcenie naszego gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 1, czyli powrót do dawnego stanu, w którym kiedyś funkcjonowała szkoła podstawowa zanim powstały gimnazja.
W związku z tym, w przyszłym roku szkolnym nie będzie naboru do pierwszej klasy gimnazjum, lecz nabór do oddziałów szkoły podstawowej ( klasy pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej ).
Dlatego prosimy Rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły o przekazanie nam informacji o planowanym zapisaniu swoich dzieci do nowej szkoły w formie deklaracji ( deklaracje dostępne są w sekretariacie i na stronie internetowej każdej radlińskiej szkoły podstawowej ).
Państwa informacja pozwoli nam przygotować organizację nowej szkoły oraz stworzyć nową ofertę kształcenia dla naszych nowych wychowanków.

Dyrektor Gimnazjum nr 1
Aleksandra Sierny

Planowany obwód Szkoły Podstawowej nr 1:
1) Bronisława Czecha - cała
2) Grabowa – cała
3) Irysowa – cała
4) Kasztanowa – od nr 1 do 13 nieparzyste i od nr 2 do 22 parzyste
5) Wojciecha Korfantego – od nr 15 do 77 nieparzyste i od nr 14 do 78 parzyste
6) Kostki Napierskiego – cała
7) Kornela Makuszyńskiego – cała
8) Malinowa – cała
9) Mariacka – od nr 15 do 93 nieparzyste i od nr 20 do 34 parzyste
10) Zofii Nałkowskiej – cała
11) Władysława Orkana – cała
12) Odległa – od nr 86 w granicach Miasta Radlin
13) Józefa Rymera – od nr 1 do 87 nieparzyste i od nr 2 do 88 parzyste
14) Przyjaźni – cała
15) Wierzbowa – cała
16) Józefa Wieczorka – od nr 2 do 6 parzyste i od nr 1 do 29 nieparzyste

Zebrania klasowe

Zebrania klasowe

2016-11-10 07:56

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się 15 i 16 listopada 2016r. o godz. 17.00
15 listopada - zebranie dla Rodziców uczniów klasy 2a (sala nr 4),

16 listopada - zebrania Rodziców uczniów klas trzecich:
IIIa - sala nr 17,
IIIb - sala nr 7,
IIIc - sala nr 3,
IIId - sala nr 2
oraz klasy:
1c (sala nr 5),
1d (sala nr 4). O terminie zebrań klas 2b i 2c poinformujemy w odrębnym komunikacie (związane jest to z nieobecnością wychowawców). W przypadku pozostałych klas- odbywają się spotkania indywidualne, o terminie których informują wychowawcy.

Kolejne nocne czytanie za nami

Kolejne nocne czytanie za nami

2016-11-08 07:39

W nocy z 4 na 5 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się w szkolnych murach, aby spędzić czas przy wspólnej lekturze. Rozpoczęliśmy jak zwykle od kolacji - przygotowywanych wspólnie tostów i ciepłej herbaty. Posileni mogliśmy przystąpić do głównego punktu wieczoru, najpierw jednak przeprowadziliśmy zabawę integracyjną, w której każdy przedstawił się z imienia i gestem miał pokazać swoje ulubione zajęcie. Gdy już poznaliśmy się lepiej, rozpoczęliśmy lekturę książki Ewy Nowak "Niebieskie migdały". Z autorką mieliśmy okazję spotkać się już w zeszłym roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Jej książka to zbiór pięciu opowiadań, w których poruszane są takie wątki jak przyjaźń, pierwsza miłość, nieśmiałość, kompleksy, poczucie niższości, kłamstwo, silna wola i praca nad nią. Po lekturze omawialiśmy te problemy, mieliśmy też okazję odegrać scenki pokazujące emocje ludzi w różnych sytuacjach. Na zakończenie obejrzeliśmy film „Przerwana lekcja muzyki”, psychologiczny dramat o poszukiwaniu miejsca w świecie, wkraczaniu w dorosłość , przyjaźni , wolności… Myślę, że kolejną nockę w Gimnazjum nr 1 możemy zaliczyć do udanych, o czym świadczyć mogą wypowiedzi niektórych uczestników: „Na nocce podobało mi się wspólne przygotowywanie i jedzenie pysznych tostów, a także czytanie i wspólne zabawy, dzięki którym lepiej się poznaliśmy.” „Na nocce czytelniczej było bardzo fajnie. Szczególnie podobało mi się jak wszyscy wspólnie z nauczycielami bawiliśmy się w różne gry, przygotowywaliśmy kanapki i na końcu oglądaliśmy film.” „Spotkanie ciekawe i urozmaicone. Nie tylko czytaliśmy ciekawą książkę, ale wspólnie bawiliśmy się i jedliśmy kolację.” Izabela Salamon

„EKSPERYMENTÓW CZAS”

„EKSPERYMENTÓW CZAS”

2016-11-06 20:05

W Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie od 1 września br. uczestnicy projektu „Eksperymentuj, poznawaj, doświadczaj, zrozum” mają okazję do praktycznego odkrywania praw rządzących naukami przyrodniczymi. Sami wybierają sobie doświadczenia, przygotowują materiały i uczą się, jak poprawnie wykonać eksperyment, szukając nowych, ciekawszych rozwiązań. Swoje umiejętności sprawdzają na pokazach doświadczeń dla uczniów klas szóstych z radlińskich szkół podstawowych. Ciekawie i twórczo spędzają czas nie tylko na warsztatach z fizyki czy chemii. Poznają swoje słabe i mocne strony na zajęciach z zawodoznawstwa i psychologii, poszerzają swoje umiejętności w trakcie warsztatów informatycznych. Nawiązali współpracę z Wydziałem Inżynierii Politechniki Śląskiej, dzięki czemu mieli już okazję sprawdzić się w praktyce i poczuć się jak prawdziwi studenci chemii czy analityki- pierwsze zajęcia laboratoryjne odbyły się 3 listopada 2016. Oprócz twórczej atmosfery nie brakowało śmiechu oraz pierwszych chwil strachu i grozy- nie wszystkie probówki przetrwały . Grupa informatyczna zaprojektowała już dla wszystkich uczestników koszulki, które wkrótce będziemy podziwiać nie tylko w szkole. Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Z PZU po lekcjach” i będzie realizowany do 30 czerwca 2017. Dzięki dotacji wszelkie pomoce, materiały i udział w zajęciach dla uczestników projektu są bezpłatne. Koordynator projektu mgr Ewa Szurchaj

Co słychać u maszkietników?

Co słychać u maszkietników?

2016-11-06 19:41

„Kuchenne maszkiecenie- warzymy, godomy, tradycji się trzymamy” to projekt grantowy realizowany od 1 września br w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie, który otrzymał dotację- 40 tys. w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego- „ Równać Szanse 2016”. Grant pochodzi od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Co już za nimi? Pierwsze warsztaty, zorganizowanie wyjazdu integracyjnego do Wisły, zaprojektowanie loga projektu, koszulek i fartuchów. Poprowadzenie spotkania informacyjnego dla rodziców. Po kupieniu kamery, maszkietniki uczą się filmowania i nakręcają pierwsze filmiki kulinarne. Wkrótce zobaczymy ich w projektowych koszulkach i fartucha zaprojektowanych przez uczestników projektu. Założyli bloga i stronę na Facebooku. W trakcie pobytu w Wiśle nie tylko zmagali się z kuchnią, ale również uczyli się fotografii, współpracy w zespole. Swoje kulinarne szlify ćwiczą pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Głożyn. Tworzą już pierwsze strony własnej ksiązki kucharskiej oraz projektują plakaty i baner reklamowy. W najbliższym czasie poznają podstawy savoir- vivre'u. Warsztaty z tego tematu odbędą się w Restauracji „Feniks”, gdzie gościliśmy już w czasie kontroli projektowej. Przedstawiciele Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ocenili dotychczasowe działania projektowiczów bardzo dobrze. Idea programu Równać Szanse jest oddanie pola do działania młodym. Przed nimi jeszcze wiele wspólnych działań i zadań, o czym będziemy informować na bieżąco. Koordynator projektu Ewa Szurchaj

Nocna inwazja świetlików na Magurkę

Nocna inwazja świetlików na Magurkę

2016-11-02 13:28

28 października członkowie SKKT Watra wraz z miłośnikami górskich wędrówek z PTTK wybrali się na IX „Nocny rajd ku zachodowi słońca" w Beskidzie Małym. Wyruszyli autokarem o godzinie 15.00, aby dotrzeć na miejsce startu w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 17.00. Stamtąd podążyli szlakiem górskim przez Czupel (930 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Małego, na Magurkę Wilkowicką (909 m). Na trasie uczestnicy wędrówki mieli okazję zobaczyć jaskinie, podziwiać niecodzienne widoki na żarzące się miejskimi światłami okoliczne wsie i miasteczka. Pogoda co prawda nie rozpieszczała, ale prawdziwy turysta jest przygotowany na każde warunki klimatyczne. Po trzygodzinnej marszrucie dotarli do schroniska PTTK na Magurce, gdzie po odpoczynku i "naładowaniu akumulatorów" pyszną strawą, mogli wykazać się wiedzą z zakresu turystyki i topografii górskiej, w konkursie przygotowanym przez pana Sebastiana Mosza. Gimnazjaliści mieli okazję zdobyć wiele nagród, którą to wykorzystali prawie w stu procentach. A konkurs do najłatwiejszych nie należał… Wypoczęci i zadowoleni turyści wyruszyli w powrotną trasę po godzinie 22, udając się w kierunku przełęczy Przegibek. Stamtąd- już autokarem- w drogę powrotną do Radlina. Z pewnością rajd pozostanie długo w ich pamięci i mogą go zaliczyć do udanych, co uwiecznili na pamiątkowych zdjęciach.
„Ja tam też byłam, latarką w ciemnościach świeciłam... ;-) Izabela Salamon

Niezwykły koncert dla niezwykłego chłopca!

Niezwykły koncert dla niezwykłego chłopca!

2016-10-26 13:01

Drodzy Rodzice! Drodzy Mieszkańcy Radlina!
Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny organizowany dla Tymka Bugli, ucznia klasy 3a.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 14 GRUDNIA 2016r.
w godzinach od 17. 00 - 19. 00
w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie przy ulicy Mariackiej 9


Tymek obecnie jest uczniem klasy trzeciej naszego gimnazjum. Mimo choroby jest bardzo obowiązkowym uczniem. Każdego dnia ujmuje nas swoim optymizmem, uśmiechem, ciekawością świata i poczuciem humoru. Ma marzenia i niezwykłą siłę, motywację i ambicję, by je krok po kroku realizować. Możemy Mu w tym pomóc! Tymek choruje na mukowiscydozę, to przewlekła i uwarunkowana genetycznie choroba, która prowadzi do nieuchronnego i nieodwracalnego uszkodzenia płuc i w efekcie końcowym niewydolności oddechowej. Obecnie jest to choroba nieuleczalna. Dolegliwości nasilają się wraz z wiekiem chorego, a uszkodzeniu ulega układ oddechowy i pokarmowy. Leczenie i rehabilitacja mają bardzo wielkie znaczenie. Tymek jest pod stałą opieką Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Rabce Zdroju. Jego obecny stan zdrowia wymaga większego wsparcia w leczeniu, zakupie leków, odżywek wysokokalorycznych, suplementów diety, finansowaniu fizjoterapii oraz zakupu drogich urządzeń rehabilitacyjnych.
Stąd chcemy wesprzeć Tymka i Jego Mamę !
Wspólnie z Uczniami i Absolwentami naszego gimnazjum przyłączamy się do zbiórki publicznej „100 milionów oddechów dla chorych na mukowiscydozę” prowadzonej przez Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą. Tymek jest podopiecznym Polskiego Towarzystwa, dlatego wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na imienne subkonto Tymoteusza Bugli.
Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert 14 grudnia, w środę o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury – pieniądze będziemy zbierać do puszek kwestarskich, a jeśli ktoś zechce indywidualnie wesprzeć Tymka podajemy numer konta, na który należy wpłacać środki:
Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
dopisek” Na leczenie Tymoteusza Bugli”

Zapraszamy do udziału w zbiórce oraz koncercie!
Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale