Aktualności

Konsultacje dla rodziców

Konsultacje dla rodziców

2016-10-21 10:34

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 9 maja 2017r. w godz. 16.30-17.30.

Przydział sal:
sala nr 1 - p. Krystyna Rogowska, p. Joanna Kurek-Bąk,
sala nr 2 - p. Gabriela Kowalczuk, p. Beata Kajzerek,
sala nr 3 - p. Izabela Karczmarzyk, p. Ewa Flis,
sala nr 4 - p. Justyna Sawicka, p. Agata Kopta,
sala nr 5 - p. Dawid Dylich, p. Sebastian Mosz,
sala nr 6 - p. Katarzyna Manderla,p. K.Klimas,
sala nr 7 - p. Agnieszka Lis, p. Joanna Otlik,
sala nr 9 - p. Ewa Szurchaj, p. Bożena Wojaczek-Kałus,
sala nr 10 - p. Irena Mokry,p. Elwira Menżyk,
sala nr 17 - p. Sabina Mosz, p. Aleksandra Gwoździk,
sala nr 011 - p. Wioletta Wojak, p. Magdalena Papierok,
sala 012 - p. Hanna Moskwa, p. Bogusława Borowska,
sala 013 - p. Piotr Kamiński, p. Barbara Jasińska
Gabinet pedagoga - p. Elżbieta Juraszek (pedagog szkolny),
p. Agnieszka Dzierżęga (szkolny psycholog),
Pokój nauczycielski - p. Izabela Salamon, p. Pelagia Napiórkowska, p. Wiesława Czogalik, p. Krystyna Strączek

Vivat Akademia! Vivat Profesores!

Vivat Akademia! Vivat Profesores!

2016-10-19 19:03

14 października 2016r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski złożył najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji Gimnazjum, wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom szkoły. Z tej też okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, po której wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi wręczone zostały nagrody.

Wyjątkowe wyróżnienia dla naszych nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej!

Wyjątkowe wyróżnienia dla naszych nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej!

2016-10-14 08:24

Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji Gimnazjum, wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Życzymy zdrowia, pogody ducha, optymizmu, radości oraz satysfakcji i zadowolenia z pracy!!!


W tym roku szkolnym nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły, na wniosek pani dyrektor, zostali wyróżnieni wyjątkowymi nagrodami. I tak,
NAGRODĘ ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY otrzymała:
pani Gabriela Kowalczuk
pani Wiesława Czogalik

NAGRODĄ BURMISTRZA MIASTA wyróżniona została
pani Agnieszka Lis
MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała:
pani Izabela Salamon
pani Ewa Szurchaj
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała
pani Beata Żmijewska – sekretarz szkoły

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH WYRÓŻNIEŃ!!! Samorząd Uczniowski

XVIII RAJD RADLIŃSKICH GIMNAZJALISTÓW

XVIII RAJD RADLIŃSKICH GIMNAZJALISTÓW

2016-10-13 13:50

7 października już po raz osiemnasty odbył się integracyjny rajd górski na należącą do Beskidu Małego Magurkę Wilkowicką. Grupa 154 osób rozpoczęła wędrówkę z przeł. Przegibek. Z tego miejsca gimnazjaliści wyruszyli niebieskim szlakiem i ok. godz. 11.00 już w schronisku mogli napić się gorącej herbaty i posilić się gorącą grochówką lub pieczoną kiełbasą. Standardowo uczniowie upamiętnili swój pobyt na szczycie pamiątkowym zdjęciem. Tegorocznej wędrówce towarzyszyła wyjątkowa zimowa aura. Na szczycie zalegało około15cm śniegu. Około godz. 12.30 rozpoczęła się część oficjalna rajdu składająca się z przywitania uczestników oraz gościa-naszego przewodnika p. Grzegorza Marszałka, który uczestniczył we wszystkich rajdach. Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników zadań, które pierwszoklasiści rozwiązywali w drodze na szczyt. Uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu tematyki Beskidu Małego, topografii i ogólnej wiedzy o górach, ponadto musieli wykazać się znajomością historii rajdu. O zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Po podsumowaniu wyników wyłoniona została trójka najlepszych klas: 1a, 1c i 1d. Uczniowie otrzymali nagrody w formie pamiątkowych dyplomów i pucharów oraz słodycze.

Na szczycie Małego Rozsutca 1343m n.p.m.

Na szczycie Małego Rozsutca 1343m n.p.m.

2016-10-11 07:39

24.09.16r. uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Watra wyruszyli w trudną wędrówkę na szczyt Małego Rozsutca 1343m n.p.m. Do pasma górskiego Małej Fatry na Słowacji dotarli wraz z brzaskiem Słońca. Watrowicze swoją wędrówkę rozpoczęli w miejscowości Terchova. Już na samym początku musieli zmierzyć się z takimi przeszkodami jak drabinki oraz łańcuchy w wąwozie, który doprowadził ich do siodła między Wielkim a Małym Rozsutcem. Wędrówka nie skończyła się jednak na miłej polance, gdyż do szczytu jeszcze wiele brakowało, a na gimnazjalistów czekał najtrudniejszy fragment trasy. Wspinaczka po niemalże pionowych ściankach, mimo zmęczenia kilkugodzinną wędrówką, sprawiła wiele radości. Po zdobyciu szczytu uczniowie obeszli Wielki Rozsutec i zeszli do Stefanowej, gdzie odpoczęli i skąd wyruszyli w drogę powrotną do Radlina. Zuzanna Woźnica

Turniej Dwójek Siatkarskich

Turniej Dwójek Siatkarskich

2016-10-10 11:40

W piątek, 7 października po raz kolejny w naszej szkole obył się Turniej Dwójek Siatkarskich. W imprezie wzięło udział 34 uczestników, którzy po wielogodzinnych zmaganiach ustalili czołową siódemkę turnieju. Spośród par: Kuba Winsławski&Kuba Lubszczyk, Bartek Wietecha&Bartek Strokosz, Dawid Nowakowski&Damian Dobruchowski, Jarek Ostrzołek&Marcin Gniadek, Daniel Papierok&Kacper Pietruszewski, Krzysztof Gniadek&Bartek Gogołka oraz Wiktor Dzierżęga&Wiktor Kurowski najlepszymi okazali się Kacper Pietruszewski z Danielem Papierokiem, którzy oddali tylko jedno zwycięstwo podczas rozgrywek finałowych (Wiktorom Dzierżęga i Kurowskiemu). Czołówka turnieju prezentuje się następująco:
1 miejsce - Kacper Pietruszewski, Daniel Papierok
2 miejsce - Jarek Ostrzołek, Marcin Gniadek
3 miejsce - Wiktor Dzierżęga, Wiktor Kurowski
Gratulacje dla wszystkich biorących udział - a szczególnie dla wygranej pary! Zapraszamy na kolejny turniej! (prawdopodobnie Mikołajkowy ;) )

Każdy, kto może, Tymkowi POMOŻE!

Każdy, kto może, Tymkowi POMOŻE!

2016-10-10 11:35

Kochani Uczniowie, Absolwenci, Sympatycy Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie,
Ludzie Dobrej Woli i Wspaniałego Serca!
Wielokrotnie udowadnialiście, że można na Was liczyć! Tym razem Waszej pomocy potrzebuje nasz kolega Tymek Bugla, który choruje na mukowiscydozę. Leczenie i terapia są bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc finansową. Tymek obecnie jest uczniem klasy trzeciej naszego gimnazjum. To nadzwyczaj inteligentny chłopiec z pasją, idealista o niezwykłej wrażliwości. Mimo choroby, Tymek jest bardzo obowiązkowym, sumiennym i pracowitym uczniem. Każdego dnia ujmuje nas swoim optymizmem, uśmiechem, ciekawością świata i poczuciem humoru. Ma marzenia i niezwykłą siłę, motywację i ambicję, by je krok po kroku realizować.
TYMEK TO WYJĄTKOWY MŁODY CZŁOWIEK!
Pieniądze prosimy wpłacać na konta:
Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą
konto PLN : 49102034660000930200023473
konto EUR: 84102034660000980200070128
KRS: 0000064892
Dopisek: Na leczenie Tymoteusza Bugli


Pamiętajcie! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata!

Pilotażowa nauka programowania w naszej szkole

Pilotażowa nauka programowania w naszej szkole

2016-10-09 08:42

Nasze gimnazjum przystąpiło do pilotażowego wdrożenia nauki programowania. Innowację pedagogiczną "Z programowaniem w przyszłość", przygotowały w oparciu o wyznaczone kryteria nauczycielki zajęć komputerowych: Pani Agnieszka Lis i Pani Joanna Otlik.. Program ten jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa oraz wyjściem naprzeciw pilotażowym działaniom Ministerstwa Edukacji Narodowej zmierzającym do zwiększenia roli nauczania zajęć komputerowych, głównie programowania. Program jest realizowany w klasach trzecich w układzie po 1 godzinie w tygodniu, z podziałem na grupy. Uczeń przechodząc etap edukacyjny gimnazjum powinien nabyć umiejętność programowania, a co za tym idzie zdolność logicznego myślenia pracując w różnych aplikacjach: Scratch, Baltie, Logomocja, czy stosować myślenie algorytmiczne w programie Magiczne Bloczki, służącym do konstruowania i analizowania schematów blokowych w rozwiązywaniu problemów życia codziennego.

Kuchenne maszkiecenie - pierwsze warsztaty kulinarne

Kuchenne maszkiecenie - pierwsze warsztaty kulinarne

2016-10-07 11:10

Uczestnicy projektu "Kuchenne maszkiecenie - warzymy, godomy, tradycji się trzymamy'' wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które zostały zorganizowane w Wiśle. Podczas zajęć gimnazjaliści pod czujnym okiem profesjonalisty przygotowywali posiłki. Uczestniczyli również w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Sebastiana Mosza. W czasie wolnym od zadań projektowych podziwiali piękno otaczającej przyrody, byli na Skoczni im. Adama Małysza, wsłuchiwali się w szum wody wodospadu na Białej Wisełce, mieli okazję zobaczyć zbiorniki wody pitnej i hodowlę pstrągów. Dużo czasu zajęły też zajęcia integrujące grupę. Wyjazd sfinansowano ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach projektu Równać Szanse.

Rajd rowerowy do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego

Rajd rowerowy do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego

2016-10-05 12:05

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym we współpracy z Zasadniczą Szkołą Zawodową w Radlinie. Tym razem trasa wycieczki prowadziła do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Sama trasa obfitowała w wiele stromych podjazdów i liczyła w sumie ponad 56 km, ale wysiłek został w pełni wynagrodzony. Uczniowie, w składzie Szymon Duda, Mateusz Kurzydym, Bartek Stabla, Sebastian Mika, Bartosz Zycharo oraz Janek Markowski, mieli okazję podziwiać stację kolejki wąskotorowej w Rudach, poznać bogate dziedzictwo zakonu cystersów na Śląsku oraz cieszyć się przepiękną pogodą i urokiem odwiedzonych miejsc. Atmosfera w grupie była jak zwykle rewelacyjna, a chłopcy stanęli na wysokości zadania zarówno pod względem kondycyjnym jak i świetnego zachowania. Rajd został zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego w ZSZ w Radlinie, pana Tomasza Dylicha, a współorganizatorem oraz opiekunem młodzieży był pan Piotr Kamiński, nauczyciel języka angielskiego w naszym gimnazjum oraz w ZSZ w Radlinie.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale