Aktualności

Nocna inwazja świetlików na Magurkę

Nocna inwazja świetlików na Magurkę

2016-11-02 13:28

28 października członkowie SKKT Watra wraz z miłośnikami górskich wędrówek z PTTK wybrali się na IX „Nocny rajd ku zachodowi słońca" w Beskidzie Małym. Wyruszyli autokarem o godzinie 15.00, aby dotrzeć na miejsce startu w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 17.00. Stamtąd podążyli szlakiem górskim przez Czupel (930 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Małego, na Magurkę Wilkowicką (909 m). Na trasie uczestnicy wędrówki mieli okazję zobaczyć jaskinie, podziwiać niecodzienne widoki na żarzące się miejskimi światłami okoliczne wsie i miasteczka. Pogoda co prawda nie rozpieszczała, ale prawdziwy turysta jest przygotowany na każde warunki klimatyczne. Po trzygodzinnej marszrucie dotarli do schroniska PTTK na Magurce, gdzie po odpoczynku i "naładowaniu akumulatorów" pyszną strawą, mogli wykazać się wiedzą z zakresu turystyki i topografii górskiej, w konkursie przygotowanym przez pana Sebastiana Mosza. Gimnazjaliści mieli okazję zdobyć wiele nagród, którą to wykorzystali prawie w stu procentach. A konkurs do najłatwiejszych nie należał… Wypoczęci i zadowoleni turyści wyruszyli w powrotną trasę po godzinie 22, udając się w kierunku przełęczy Przegibek. Stamtąd- już autokarem- w drogę powrotną do Radlina. Z pewnością rajd pozostanie długo w ich pamięci i mogą go zaliczyć do udanych, co uwiecznili na pamiątkowych zdjęciach.
„Ja tam też byłam, latarką w ciemnościach świeciłam... ;-) Izabela Salamon

Niezwykły koncert dla niezwykłego chłopca!

Niezwykły koncert dla niezwykłego chłopca!

2016-10-26 13:01

Drodzy Rodzice! Drodzy Mieszkańcy Radlina!
Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny organizowany dla Tymka Bugli, ucznia klasy 3a.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 14 GRUDNIA 2016r.
w godzinach od 17. 00 - 19. 00
w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie przy ulicy Mariackiej 9


Tymek obecnie jest uczniem klasy trzeciej naszego gimnazjum. Mimo choroby jest bardzo obowiązkowym uczniem. Każdego dnia ujmuje nas swoim optymizmem, uśmiechem, ciekawością świata i poczuciem humoru. Ma marzenia i niezwykłą siłę, motywację i ambicję, by je krok po kroku realizować. Możemy Mu w tym pomóc! Tymek choruje na mukowiscydozę, to przewlekła i uwarunkowana genetycznie choroba, która prowadzi do nieuchronnego i nieodwracalnego uszkodzenia płuc i w efekcie końcowym niewydolności oddechowej. Obecnie jest to choroba nieuleczalna. Dolegliwości nasilają się wraz z wiekiem chorego, a uszkodzeniu ulega układ oddechowy i pokarmowy. Leczenie i rehabilitacja mają bardzo wielkie znaczenie. Tymek jest pod stałą opieką Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Rabce Zdroju. Jego obecny stan zdrowia wymaga większego wsparcia w leczeniu, zakupie leków, odżywek wysokokalorycznych, suplementów diety, finansowaniu fizjoterapii oraz zakupu drogich urządzeń rehabilitacyjnych.
Stąd chcemy wesprzeć Tymka i Jego Mamę !
Wspólnie z Uczniami i Absolwentami naszego gimnazjum przyłączamy się do zbiórki publicznej „100 milionów oddechów dla chorych na mukowiscydozę” prowadzonej przez Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą. Tymek jest podopiecznym Polskiego Towarzystwa, dlatego wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na imienne subkonto Tymoteusza Bugli.
Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert 14 grudnia, w środę o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury – pieniądze będziemy zbierać do puszek kwestarskich, a jeśli ktoś zechce indywidualnie wesprzeć Tymka podajemy numer konta, na który należy wpłacać środki:
Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
dopisek” Na leczenie Tymoteusza Bugli”

Zapraszamy do udziału w zbiórce oraz koncercie!
Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie

Konsultacje dla rodziców

Konsultacje dla rodziców

2016-10-21 10:34

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 9 maja 2017r. w godz. 16.30-17.30.

Przydział sal:
sala nr 1 - p. Krystyna Rogowska, p. Joanna Kurek-Bąk,
sala nr 2 - p. Gabriela Kowalczuk, p. Beata Kajzerek,
sala nr 3 - p. Izabela Karczmarzyk, p. Ewa Flis,
sala nr 4 - p. Justyna Sawicka, p. Agata Kopta,
sala nr 5 - p. Dawid Dylich, p. Sebastian Mosz,
sala nr 6 - p. Katarzyna Manderla,p. K.Klimas,
sala nr 7 - p. Agnieszka Lis, p. Joanna Otlik,
sala nr 9 - p. Ewa Szurchaj, p. Bożena Wojaczek-Kałus,
sala nr 10 - p. Irena Mokry,p. Elwira Menżyk,
sala nr 17 - p. Sabina Mosz, p. Aleksandra Gwoździk,
sala nr 011 - p. Wioletta Wojak, p. Magdalena Papierok,
sala 012 - p. Hanna Moskwa, p. Bogusława Borowska,
sala 013 - p. Piotr Kamiński, p. Barbara Jasińska
Gabinet pedagoga - p. Elżbieta Juraszek (pedagog szkolny),
p. Agnieszka Dzierżęga (szkolny psycholog),
Pokój nauczycielski - p. Izabela Salamon, p. Pelagia Napiórkowska, p. Wiesława Czogalik, p. Krystyna Strączek

Vivat Akademia! Vivat Profesores!

Vivat Akademia! Vivat Profesores!

2016-10-19 19:03

14 października 2016r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski złożył najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji Gimnazjum, wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom szkoły. Z tej też okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, po której wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi wręczone zostały nagrody.

Wyjątkowe wyróżnienia dla naszych nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej!

Wyjątkowe wyróżnienia dla naszych nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej!

2016-10-14 08:24

Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji Gimnazjum, wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Życzymy zdrowia, pogody ducha, optymizmu, radości oraz satysfakcji i zadowolenia z pracy!!!


W tym roku szkolnym nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły, na wniosek pani dyrektor, zostali wyróżnieni wyjątkowymi nagrodami. I tak,
NAGRODĘ ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY otrzymała:
pani Gabriela Kowalczuk
pani Wiesława Czogalik

NAGRODĄ BURMISTRZA MIASTA wyróżniona została
pani Agnieszka Lis
MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała:
pani Izabela Salamon
pani Ewa Szurchaj
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała
pani Beata Żmijewska – sekretarz szkoły

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH WYRÓŻNIEŃ!!! Samorząd Uczniowski

XVIII RAJD RADLIŃSKICH GIMNAZJALISTÓW

XVIII RAJD RADLIŃSKICH GIMNAZJALISTÓW

2016-10-13 13:50

7 października już po raz osiemnasty odbył się integracyjny rajd górski na należącą do Beskidu Małego Magurkę Wilkowicką. Grupa 154 osób rozpoczęła wędrówkę z przeł. Przegibek. Z tego miejsca gimnazjaliści wyruszyli niebieskim szlakiem i ok. godz. 11.00 już w schronisku mogli napić się gorącej herbaty i posilić się gorącą grochówką lub pieczoną kiełbasą. Standardowo uczniowie upamiętnili swój pobyt na szczycie pamiątkowym zdjęciem. Tegorocznej wędrówce towarzyszyła wyjątkowa zimowa aura. Na szczycie zalegało około15cm śniegu. Około godz. 12.30 rozpoczęła się część oficjalna rajdu składająca się z przywitania uczestników oraz gościa-naszego przewodnika p. Grzegorza Marszałka, który uczestniczył we wszystkich rajdach. Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników zadań, które pierwszoklasiści rozwiązywali w drodze na szczyt. Uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu tematyki Beskidu Małego, topografii i ogólnej wiedzy o górach, ponadto musieli wykazać się znajomością historii rajdu. O zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Po podsumowaniu wyników wyłoniona została trójka najlepszych klas: 1a, 1c i 1d. Uczniowie otrzymali nagrody w formie pamiątkowych dyplomów i pucharów oraz słodycze.

Na szczycie Małego Rozsutca 1343m n.p.m.

Na szczycie Małego Rozsutca 1343m n.p.m.

2016-10-11 07:39

24.09.16r. uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Watra wyruszyli w trudną wędrówkę na szczyt Małego Rozsutca 1343m n.p.m. Do pasma górskiego Małej Fatry na Słowacji dotarli wraz z brzaskiem Słońca. Watrowicze swoją wędrówkę rozpoczęli w miejscowości Terchova. Już na samym początku musieli zmierzyć się z takimi przeszkodami jak drabinki oraz łańcuchy w wąwozie, który doprowadził ich do siodła między Wielkim a Małym Rozsutcem. Wędrówka nie skończyła się jednak na miłej polance, gdyż do szczytu jeszcze wiele brakowało, a na gimnazjalistów czekał najtrudniejszy fragment trasy. Wspinaczka po niemalże pionowych ściankach, mimo zmęczenia kilkugodzinną wędrówką, sprawiła wiele radości. Po zdobyciu szczytu uczniowie obeszli Wielki Rozsutec i zeszli do Stefanowej, gdzie odpoczęli i skąd wyruszyli w drogę powrotną do Radlina. Zuzanna Woźnica

Turniej Dwójek Siatkarskich

Turniej Dwójek Siatkarskich

2016-10-10 11:40

W piątek, 7 października po raz kolejny w naszej szkole obył się Turniej Dwójek Siatkarskich. W imprezie wzięło udział 34 uczestników, którzy po wielogodzinnych zmaganiach ustalili czołową siódemkę turnieju. Spośród par: Kuba Winsławski&Kuba Lubszczyk, Bartek Wietecha&Bartek Strokosz, Dawid Nowakowski&Damian Dobruchowski, Jarek Ostrzołek&Marcin Gniadek, Daniel Papierok&Kacper Pietruszewski, Krzysztof Gniadek&Bartek Gogołka oraz Wiktor Dzierżęga&Wiktor Kurowski najlepszymi okazali się Kacper Pietruszewski z Danielem Papierokiem, którzy oddali tylko jedno zwycięstwo podczas rozgrywek finałowych (Wiktorom Dzierżęga i Kurowskiemu). Czołówka turnieju prezentuje się następująco:
1 miejsce - Kacper Pietruszewski, Daniel Papierok
2 miejsce - Jarek Ostrzołek, Marcin Gniadek
3 miejsce - Wiktor Dzierżęga, Wiktor Kurowski
Gratulacje dla wszystkich biorących udział - a szczególnie dla wygranej pary! Zapraszamy na kolejny turniej! (prawdopodobnie Mikołajkowy ;) )

Każdy, kto może, Tymkowi POMOŻE!

Każdy, kto może, Tymkowi POMOŻE!

2016-10-10 11:35

Kochani Uczniowie, Absolwenci, Sympatycy Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie,
Ludzie Dobrej Woli i Wspaniałego Serca!
Wielokrotnie udowadnialiście, że można na Was liczyć! Tym razem Waszej pomocy potrzebuje nasz kolega Tymek Bugla, który choruje na mukowiscydozę. Leczenie i terapia są bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc finansową. Tymek obecnie jest uczniem klasy trzeciej naszego gimnazjum. To nadzwyczaj inteligentny chłopiec z pasją, idealista o niezwykłej wrażliwości. Mimo choroby, Tymek jest bardzo obowiązkowym, sumiennym i pracowitym uczniem. Każdego dnia ujmuje nas swoim optymizmem, uśmiechem, ciekawością świata i poczuciem humoru. Ma marzenia i niezwykłą siłę, motywację i ambicję, by je krok po kroku realizować.
TYMEK TO WYJĄTKOWY MŁODY CZŁOWIEK!
Pieniądze prosimy wpłacać na konta:
Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą
konto PLN : 49102034660000930200023473
konto EUR: 84102034660000980200070128
KRS: 0000064892
Dopisek: Na leczenie Tymoteusza Bugli


Pamiętajcie! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata!

Pilotażowa nauka programowania w naszej szkole

Pilotażowa nauka programowania w naszej szkole

2016-10-09 08:42

Nasze gimnazjum przystąpiło do pilotażowego wdrożenia nauki programowania. Innowację pedagogiczną "Z programowaniem w przyszłość", przygotowały w oparciu o wyznaczone kryteria nauczycielki zajęć komputerowych: Pani Agnieszka Lis i Pani Joanna Otlik.. Program ten jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa oraz wyjściem naprzeciw pilotażowym działaniom Ministerstwa Edukacji Narodowej zmierzającym do zwiększenia roli nauczania zajęć komputerowych, głównie programowania. Program jest realizowany w klasach trzecich w układzie po 1 godzinie w tygodniu, z podziałem na grupy. Uczeń przechodząc etap edukacyjny gimnazjum powinien nabyć umiejętność programowania, a co za tym idzie zdolność logicznego myślenia pracując w różnych aplikacjach: Scratch, Baltie, Logomocja, czy stosować myślenie algorytmiczne w programie Magiczne Bloczki, służącym do konstruowania i analizowania schematów blokowych w rozwiązywaniu problemów życia codziennego.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale