Aktualności

Kuchenne maszkiecenie - pierwsze warsztaty kulinarne

Kuchenne maszkiecenie - pierwsze warsztaty kulinarne

2016-10-07 11:10

Uczestnicy projektu "Kuchenne maszkiecenie - warzymy, godomy, tradycji się trzymamy'' wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które zostały zorganizowane w Wiśle. Podczas zajęć gimnazjaliści pod czujnym okiem profesjonalisty przygotowywali posiłki. Uczestniczyli również w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Sebastiana Mosza. W czasie wolnym od zadań projektowych podziwiali piękno otaczającej przyrody, byli na Skoczni im. Adama Małysza, wsłuchiwali się w szum wody wodospadu na Białej Wisełce, mieli okazję zobaczyć zbiorniki wody pitnej i hodowlę pstrągów. Dużo czasu zajęły też zajęcia integrujące grupę. Wyjazd sfinansowano ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach projektu Równać Szanse.

Rajd rowerowy do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego

Rajd rowerowy do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego

2016-10-05 12:05

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym we współpracy z Zasadniczą Szkołą Zawodową w Radlinie. Tym razem trasa wycieczki prowadziła do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Sama trasa obfitowała w wiele stromych podjazdów i liczyła w sumie ponad 56 km, ale wysiłek został w pełni wynagrodzony. Uczniowie, w składzie Szymon Duda, Mateusz Kurzydym, Bartek Stabla, Sebastian Mika, Bartosz Zycharo oraz Janek Markowski, mieli okazję podziwiać stację kolejki wąskotorowej w Rudach, poznać bogate dziedzictwo zakonu cystersów na Śląsku oraz cieszyć się przepiękną pogodą i urokiem odwiedzonych miejsc. Atmosfera w grupie była jak zwykle rewelacyjna, a chłopcy stanęli na wysokości zadania zarówno pod względem kondycyjnym jak i świetnego zachowania. Rajd został zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego w ZSZ w Radlinie, pana Tomasza Dylicha, a współorganizatorem oraz opiekunem młodzieży był pan Piotr Kamiński, nauczyciel języka angielskiego w naszym gimnazjum oraz w ZSZ w Radlinie.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

2016-10-05 10:20

Już w listopadzie rozpoczynają się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do zmierzenia się z testem z wybranego (wybranych) przedmiotu (-ów). Zmagania konkursowe odbywają się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Dla uczestników czekają nagrody :) a laureaci zostaną zwolnieni z właściwej części egzaminu gimnazjalnego i będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych.

OTRZĘSINY 2016

OTRZĘSINY 2016

2016-10-04 17:00

3 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Mają one na celu integrowanie się nowych i „starych” członków naszej społeczności szkolnej. „Kociaki” złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na „pełnoprawnych” uczniów Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie. Najpierw jednak pierwszaki musiały wykazać się umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach: rozpoznać jedną ze znanych melodii, „mruczaną” przez klasowego kotka ( „Kocia muzyka” ), wypić do dna mleczny napój z „wkładką”, karmić się nawzajem kisielem z zawiązanymi oczami pod dyktando wychowawców, którzy z wielkim zaangażowaniem współpracowali również ze swoimi wychowankami, w konkurencji „Pierzynka ubita z białek”. Niezapomnianych emocji dostarczyła zgadywanka „Nasz wychowawca”, w której reprezentanci klas mieli za zadanie odgadnąć jakie są zainteresowania ich wychowawcy, jaką uwielbiają zupę, podać nazwę preferowanego przez nich zwierzaka czy tytuł ulubionej książki z dzieciństwa. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować swoje talenty i umiejętności na forum. Dla przypieczętowania „nominacji” uczniowskich, pierwszoklasistów poczęstowano „wystrzałowym” napojem oraz wręczono im certyfikaty uczniów gimnazjum. Myślimy, że zabawa była udana, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. To były jubileuszowe, dziesiąte z kolei otrzęsiny w naszym gimnazjum.

Październikowe konsultacje

Październikowe konsultacje

2016-10-03 15:52

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 4 października 2016r. w godz. 16.30-17.30.

Przydział sal:


sala nr 1 - p. Krystyna Rogowska, p. Joanna Kurek-Bąk,
sala nr 2 - p. Gabriela Kowalczuk, p. Beata Kajzerek,
sala nr 3 - p. Izabela Karczmarzyk, p. Ewa Flis,
sala nr 4 - p. Justyna Sawicka, p. Agata Kopta,
sala nr 5 - p. Elwira Menżyk, p. Sebastian Mosz,
sala nr 6 - p. Irena Mokry, p. Katarzyna Manderla,
sala nr 7 - p. Agnieszka Lis, p. Joanna Otlik,
sala nr 9 - p. Bożena Wojaczek-Kałus, p. Ewa Szurchaj,
sala nr 10 - p. Katarzyna Klimas, p. Dawid Dylich,
sala nr 17 - p. Sabina Mosz, p. Aleksandra Gwoździk,
sala nr 011 - p. Wioletta Wojak, p. Magdalena Papierok,
sala 012 - p. Hanna Moskwa, p. Bogusława Borowska,
sala 013 - p. Barbara Jasińska, p. Piotr Kamiński,
Gabinet pedagoga - p. Elżbieta Juraszek (pedagog szkolny), p. Agnieszka Dzierżęga (szkolny psycholog),
Pokój nauczycielski - p. Izabela Salamon, p. Pelagia Napiórkowska, p. Wiesława Czogalik.

RODZICU! CZEKAMY NA CIEBIE! NIE ZAPOMNIJ! NASTĘPNA TAKA OKAZJA DOPIERO W GRUDNIU!!!

 Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

2016-10-03 15:43

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole w ciągu całego tygodnia wiele się działo. What's for lunch? - menu w języku angielskim i niemieckim, Solve the riddle – rozwiązywanie zagadek, "Podróż w nieznane" – zajęcia lekcyjne poświęcone w całości kulturze, geografii krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w międzynarodowy pokaz mody, czyli konkurs na ubiór związany z wybranym krajem. Zwycięstwo przypadło uczniomklasy 1d!

„Kuchenne maszkiecenie” ruszyło

„Kuchenne maszkiecenie” ruszyło

2016-09-23 07:48

1 września 2016 w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie ruszył projekt„Kuchenne maszkiecenie- warzymy, godamy, tradycji się trzymamy”-, który otrzymał dotację- 40 tys. w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego- „ Równać Szanse 2016”. Grant pochodzi od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dziś, tj. 22.09.2016 odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne. Na pierwszy ogień poszła sałatka owocowa. Już w sklepie okazało się, że część produktów trzeba zamienić, bo nie wszystkie są dostępne. Skład i receptura powstały w kilka sekund. Po przyniesieniu składników do szkolnej świetlicy rozpoczęło się krojenie. Niektóre łakomczuchy degustację zaczęły jeszcze przed zakończeniem pracy, co widać na zdjęciach. Wynik zaskoczył wszystkich, bo przecież nie były zachowane proporcje. Nie obyło się bez śmiechu i żartów… Przed nami jeszcze wiele wspólnych chwil, o czym będziemy informować, na bieżąco.

           „Eksperymentuj, poznawaj, doświadczaj, zrozum” – drugi Grant dla STOWARZYSZENIA SZOK działającego przy Gimnazjum nr1 w Radlinie

„Eksperymentuj, poznawaj, doświadczaj, zrozum” – drugi Grant dla STOWARZYSZENIA SZOK działającego przy Gimnazjum nr1 w Radlinie

2016-09-21 15:32

W roku szkolnym 2016/2017 Stowarzyszenie SZOK będzie realizowało dwa projekty grantowe: „Kuchenne maszkiecenie - warzymy, godomy, tradycji się trzymamy” i „Eksperymentuj, poznawaj, doświadczaj, zrozum”. Drugi projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Z PZU po lekcjach”. Na konkurs wpłynęły 353 wnioski, z czego 30 otrzymało dotację. Wśród zwycięzców znalazł się projekt Stowarzyszenia SZOK z Radlina. Celem konkursu „Z PZU po lekcjach” jest wsparcie inicjatyw edukacyjnych i wyrównujących szanse społeczne, kierowanych do uczniów szkół z obszarów wiejskich i małych miast (do 30 tys. mieszkańców), poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza edukacyjną ofertę szkoły. Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań i pasji badawczych, nauka posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, szeroko rozumiany rozwój intelektualny dziecka oraz propagowanie twórczego spędzania czasu wolnego poprzez obserwację i samodzielne prowadzenie: pokazów doświadczeń, eventów naukowych, dokumentowanie osiągnięć, nawiązanie współpracy z instytucjami naukowymi, organizowanie sesji, pikników i wyjazdów naukowych zmierzające do realizacji Eventu nauk kreatywnych dla społeczności lokalnej.

Zebrania rodziców

Zebrania rodziców

2016-09-06 18:14

Serdecznie zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania klasowe. Odbędą się one 12 września 2016r. o godz. 17.00Przydział sal:
kl. 1a - wych. p. Gabriela Kowalczuk - sala nr 2,
kl. 1b - wych. p. Joanna Kurek-Bąk - sala nr 15,
kl. 1c - wych. p. Ewa Flis - sala nr 5,
kl. 1d - wych. p. Justyna Sawicka - sala nr 4,
kl. 1e - wych. p. Katarzyna Klimas - sala nr 10,
kl. 1f - wych. p. Irena Mokry - sala nr 9,
kl. 2a - wych. p. Sebastian Mosz - sala nr 18,
kl. 2b - wych. p. Katarzyna Manderla - sala nr 6,
kl. 2c - wych. p. Beata Kajzerek - sala nr 011,
kl. 2d - wych. p. Agata Kopta - sala nr 012,
kl. 2e - wych. p. Krystyna Rogowska - sala nr 1,
kl. 3a - wych. p. Sabina Mosz - sala nr 17,
kl. 3b - wych. p. Agnieszka Lis - sala nr 7,
kl. 3c - wych. p. Izabela Karczmarzyk - sala nr 3,
kl. 3d - wych. p. Dawid Dylich, sala nr 19.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale