Aktualności

Kolejny sukces naszego ucznia

Kolejny sukces naszego ucznia

2017-05-18 07:45

Mateusz Janas laureatem 3. miejsca w Powiatowym Konkursie "Z biologią za pan brat"! Gratulujemy Mateuszowi, którego opiekunem jest p. Aleksandra Gwoździk

Gimnazjaliści w działaniu!

Gimnazjaliści w działaniu!

2017-05-18 07:43

W związku z przekształceniem naszego gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie ruszamy z kampanią społeczną „Starszy Brat - Starsza Siostra”. Celem działań jest promocja dojrzałej i odpowiedzialnej postawy uczniów starszych względem młodszych i siebie nawzajem. Pierwszym etapem działań były warsztaty z superwizorem Małgosią Nowicką z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Ponadto w ramach kampanii odbędą się: *warsztaty z psychologiem i pedagogiem szkolnym: „Uważne serce” <3 *konkurs plastyczny pod hasłem „Uważne serce” oraz „Powitalny plakat dla maluszka”- na prace czekamy do końca maja (plakaty oddajemy paniom Agnieszce Dzierżędze i Elżbiecie Juraszek).

Gra uliczna w Radlinie

Gra uliczna w Radlinie

2017-05-18 07:40

Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie wraz ze Stowarzyszeniem Młody Radlin ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszej Grze Ulicznej poświęconej historii naszego miasta. Gra przeprowadzona zostanie w dwóch terminach. *1 czerwca (start o godz. 9:00 na Placu Olimpijczyków) udział w Grze wezmą przedstawiciele wszystkich radlińskich szkół (każda ze szkół wyznacza dziesięcioosobową reprezentację). Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały upominki, a dla zwycięskiej drużyny nagroda ufundowana przez posła na Sejm Krzysztofa Sitarskiego oraz z funduszy pozyskanych na ten cel z Urzędu Miasta Radlina. *2 czerwca (start o godz. 19:00 na Placu Olimpijczyków) do wzięcia udziału w zabawie zaproszeni zostają wszyscy chętni mieszkańcy i sympatycy naszego pięknego Radlina.

Uczniowie naszej szkoły posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży XXIII kadencji

Uczniowie naszej szkoły posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży XXIII kadencji

2017-05-07 10:51

Miło nam poinformować, iż dwie uczennice Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie: Sonia Wojciechowska (2c) oraz Paulina Baracz (3b), zostały posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży XXIII kadencji. Tegoroczne zadanie konkursowe brzmiało: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowi w przestrzeni publicznej”. Uczennice wykonały je pod opieką merytoryczną p. Joanny Kurek-Bąk oraz p. Justyny Sawickiej. Kontynuując inicjatywę Karola Windzińskiego oraz Marty Żmijewskiej (posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży XXI kadencji, absolwenci Gimnazjum nr 1 w Radlinie), która będzie realizowana w naszym mieście, Sonia i Paulina zaproponowały, by nowo powstający w niedalekiej przyszłości obiekt w Radlinie otrzymał imię zasłużonego dla naszego miasta inżyniera Mariana Wojciechowskiego. Aby rozpropagować jego postać, uczennice wraz ze Stowarzyszeniem Młody Radlin zorganizowały grę uliczną, która odbędzie się 1 czerwca 2017r., a do której zaproszeni zostaną uczniowie radlińskich szkół. Sonia i Paulina wezmą udział w pracach sejmowych w dniach 30 maja- 1 czerwca, a ich zwieńczeniem będą obrady Sejmu transmitowane na żywo w telewizji sejmowej. Zapraszamy wszystkich przed ekrany, bowiem Sonia i Paulina szykują publiczne wystąpienie. Wielkie gratulacje dla posłanek!

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

2017-04-25 09:12

Szanowni Rodzice!!!

Od 1 września 2017r. Gimnazjum nr 1
przy ul. Makuszyńskiego 17 przekształca się
w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 1.
W związku z tym szkoła
                        od nowego roku szkolnego 2017/2018
                              organizuje nabór do klasy pierwszej, czwartej i siódmej
                               Szkoły Podstawowej nr 1.
                            Zapraszamy Rodziców zainteresowanych
                       zapisaniem dziecka do szkoły
                                do składania podań, zgłoszeń lub wniosków.

                              Dokumenty do pobrania

II miejsce dla Kamila Piecowskiego w konkursie grafiki komputerowej  - KOLORY WIOSNY

II miejsce dla Kamila Piecowskiego w konkursie grafiki komputerowej - KOLORY WIOSNY

2017-04-19 21:29

Uczeń naszej szkoły wykonał pracę w programie Corel Draw, wzorując się na witrażowej koncepcji. Praca Kamila została wykonana z precyzją, dbałością o szczegóły i detale. Uczeń ma szeroko rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i zmysł artystyczny. Gratulujemy Kamilowi wygranej w konkursie i życzymy dalszych sukcesów na progu kariery jeszcze młodego grafika. Przedstawiamy pracę zwycięzcy, którą należy się pochwalić.

Dni Dawcy Szpiku

Dni Dawcy Szpiku

2017-04-12 14:44

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc podczas organizacji Dni Dawcy szpiku organizowanych w naszym mieście przez Fundacja DKMS. Wspieramy rejestrację dawców dla mieszkanki Radlina, Pani Kasi Świątek, chorej na nowotwór krwi. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radlina i okolic do Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, by 23 kwietnia pomogli Pani Kasi znaleźć genetycznego bliźniaka.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale