Absolwent roku 2010/2011

ABSOLWENT ROKU 2010/2011
Czwarty już raz społeczność Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, czyli Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna wyłoniła spośród uczniów klas trzecich Absolwenta Roku. Od roku szkolnego 2007/2008 tytuł ten trafia do ucznia, który uzyskał najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum, zdobył tytuł laureata w konkursach przedmiotowych, wyróżnienia w przeglądach artystycznych.
Tegorocznym laureatem tytułu Absolwenta Roku została osoba, która od samego początku nauki w naszej szkole musiała podołać nie lada wyzwaniu. Kiedy we wrześniu 2008r. po raz pierwszy przekroczyła progi Gimnazjum nr 1 czekały na nią nie tylko nowe wyzwania związane z nauką w nowym otoczeniu-podobne zadanie miała bowiem liczna grupa ówczesnych pierwszoklasistów- musiała również zmierzyć się z dokonaniami pierwszego w historii naszej szkoły zdobywcy tytułu Absolwenta Roku. Nie chciała-ze zrozumiałych względów- być postrzegana tylko i wyłącznie jako „młodsza siostra”. Chciała być sobą.
Od pierwszych lekcji ten „typ niepokorny” zadziwiał swoją wszechobecnością- czy to na szkolnym boisku, czy też na górskich szlakach, czy wreszcie w licznych konkursach. Nieco później doszły do tego występy na scenie MOK-u, a nawet na rybnickim rynku podczas tworzenia reportażu filmowego. Jej umysł wręcz kipiał- mniej lub bardziej szalonymi- pomysłami. Potrafiła przy tym w ciszy przemierzać wraz z Zofią Kossak-Szczucką bursztynowym szlakiem dziejów Polski, mierzyć się z zawiłościami polskiej pisowni, zdobywając przy tym tytuł Eksperta Ortografii, potrafiła wreszcie podołać wyzwaniu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, którego laureatem została w bieżącym roku szkolnym.
Na zakończenie edukacji w Gimnazjum nr 1 w Radlinie może się jeszcze pochwalić średnią 5,4 oraz zdobyciem z egzaminów gimnazjalnych 144 punktów na 150 możliwych.

Tytuł Absolwenta Roku 2010/ 2011 otrzymała Katarzyna Ryszka.

"Człowiek tym jest większy, im bardziej jest sobą, a życie tylko wtedy ma sens, kiedy się je przemienia po trochu w coś, co jest poza nami.”
Antoine’a de Saint-Exupery
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale