„Natura dla człowieka, człowiek dla natury”, SOCRATES COMENIUS 2010 - 2012

Jest to kolejny projekt Socrates Comenius, który realizujemy w naszym gimnazjum. Projekt pt: „Natura dla człowieka, człowiek dla natury” będzie trwał dwa lata ( 2010-2012). Tym razem głównym tematem projektu jest ekologia. Nasza młodzież ma już spore doświadczenie i sporo wiedzy na temat ekologii, stąd chcemy wspólnie z naszymi europejskimi sąsiadami podzielić się tym doświadczeniem i nauczyć się nowych możliwości. Naszym zadaniem jest udowodnić, że dbałość o środowisko, ekologiczne nawyki oraz strategia zrównoważonego rozwoju może przyczynić się do rozwoju gospodarczego.
Delegacja zagranicznych gościła w szkole od 22 – 27 listopada 2010r. Nauczyciele ze szkół z Węgier, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Litwy oraz Turcji najwięcej czasu poświęcili zadaniom projektowym. Uczestniczyli także w naszych zajęciach z uczniami. Były warsztaty z języka angielskiego z nauczycielami ze szkoły z Wielkiej Brytanii, odbyła się lekcja otwarta z biologii. Uczniowie oraz nauczyciele rozegrali mecz towarzyski w siatkówkę. Delegacja zagranicznych gości odwiedziła Urząd Miasta Radlin, uczestnicząc w spotkaniu z panią Burmistrz B. Magierą, Sekretarzem Miasta p. P. Absalonem oraz p. A. Skiba. W środę, 24 listopada nasi goście zwiedzili Kraków i Wieliczkę. Zaś w czwartek, 25 listopada partnerzy projektu uczestniczyli w uroczystym Dniu Patrona Szkoły, zwanym Świętem Szkoły. Ostatniego dnia wizyty część delegacji odwiedziła Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu, zaglądając przede wszystkim do pracowni zawodowych oraz sztolni.

Więcej o projekcie na stronie: http://www.humans4nature.com/
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale