ABSOLWENT ROKU 2011/2012


Po raz piąty społeczność Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, czyli Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna wyłoniła spośród uczniów klas trzecich Absolwenta Roku. Od pięciu lat tytuł ten trafia do ucznia, który uzyskał najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum, zdobył tytuł laureata w konkursach przedmiotowych, wyróżnienia w przeglądach artystycznych lub rywalizacji sportowej.
Tegoroczny absolwent roku to – podobnie jak laureaci z lat minionych – osoba niezwykle zdolna. Z łatwością bowiem przyswajał nie tylko wiedzę z przedmiotów humanistycznych, ale również ze ścisłych. Potrafił połączyć w sobie wiele sprzeczności: skromność i pewność siebie, talent i pracę, zamiłowanie do nauki i ogromne zamiłowanie do sportu.
Od sali lekcyjnej z pewnością wolał zieloną murawę, bo na niej potrafił dać radę często wyższym i silniejszym od siebie rywalom, niejednokrotnie przyczyniając się do sukcesu drużyny.
Obdarzony taktem, kulturą osobistą, mimo wielu pochwał, których nie szczędzili mu rówieśnicy i nauczyciele, zawsze starał się wymagać od siebie więcej i więcej. Śmiało można powiedzieć, że Jego celem życiowym jest ciągły osobisty rozwój na poziomie ciała i ducha. Kluczem do rozwoju jest motywacja do samodoskonalenia w grupie innych osób poprzez udział w naturalnej, a przy tym niezwykle zdrowej życiowej rywalizacji. Tegoroczny zatem Absolwent Roku potrafi – jak mało kto- łączyć w sobie starożytny ideał kalos kagathos.
Na zakończenie edukacji w gimnazjum uzyskał średnią ocen 5,20. Był Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Jego średni wynik z egzaminu gimnazjalnego – 92 %.
Tym mądrym człowiekiem, dla którego zasady moralne są równie ważne jak sprawność fizyczna jest uczeń klasy III c – Karol Wieczorek, który otrzymał tytuł Absolwenta Roku 2011/2012. Karol otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale