Na wycieczce w Centrum Edukacji Regionalnej

 

 

15 września klasy pierwsze i czwarte szkoły podstawowej udały się na upragnioną wycieczkę do Żor-Osin. Pogłębiały swoją wiedzę na temat regionalizmu. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje związane ze Śląskiem. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, dzięki którym dowiedziały się, co to są dożynki i poznały zwyczaje związane z tym świętem. Klasy miały możliwość siania zboża, m.in. zobaczyły, jak się wiąże snop, młóciły zboże cepem i stworzyły sobie własną mąkę. Poznały podstawowe zboża oraz tradycyjne narzędzia wykorzystywane w pracy rolnika-żniwiarza, dowiedziały się  jak piecze się chleb. To wszystko odbywało się  w fantastycznej atmosferze w rytmie regionalnych piosenek i tańców. 
Uczniowie znają teraz historię dożynek. Nie zapomnieliśmy my również o Międzynarodowym Dniu  Kropki, robiąc sobie wspólne zdjęcie z przygotowanymi wcześniej kropkami. Wszyscy z własnym chlebkiem i z dobrym humorem wróciliśmy do domu.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Gimnazjum nr 1 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale